IMG_5019

5 důvodů proč pít Darjeeling first flush

1.  Žádný čaj vás ráno lépe neprobudí nežli Darjeeling. Pokud tedy nejste lunetický typ, který potřebuje po ránu spíše přivolat zpátky na zem konvičkou Puerhu.

2. Když potřebujete vyrazit na dalekou túru, dejte si Darjeeling. Konvička Darjeelingu před túrou se rovná energii na 10km pochod. Pokud tedy máte delší túru, rozhodně si přibalte cestovní čajovou sadu.

3. Potřebujete-li nastartovat mozkové závity např. při studiu na zkoušku, Darjeeling spolehlivě profoukne mozkové závity a vyjasní zakalenou nebo unavenou mysl.

4. Pokud nevnímáte podzim jako nejkrásnější období roku, ale spíše na vás přicházejí chmurné pocity a melancholické nálady , je dobré si občas dát konvičku Darjeelingu. Obzvláště First flush působí jako tekuté slunce pro vaši duši.

5. Darjeeling je celoroční nápoj. Zajímá-li vás čaj zejména z hlediska chuti je Darjeeling jasná volba. Jak v průběhu roku probíhají další a další sklizně mění se i chuť čaje od květových a bylinných prvních sběrů, přes second flushe s ovocnými tóny, přecházejícími např. v tóny oříškové nebo dokonce muskatelové až k podzimům, které dávají výraznější např. dřevité odstíny v chuti. Stále je co objevovat.